Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
http://pl.megaplot.org
gdzie znajdą Państwo aktualne informacje o wszystkich produkowanych przez nas urządzeniach.
Wycinanie 2D drutem oporowym. Na rysunku poniżej przedstawiono model T 1300 Medium podczas wycinania logotypu w bloku styropianowym. Wózki z rozpiętym pomiędzy nimi drutem oporowym przemieszczają się swobodnie w osiach X i Y zgodnie z rysunkiem wygenerowanym np. w Corelu. Trzeci wymiar odpowiada dokładnie grubości założonego materiału. Ta metoda wycinania dostępna jest we wszystkich oferowanych przez naszą firmę ploterach termicznych.
Drut oporowy + tokarka. Wszystkie modele ploterów serii P60, T oraz MW mogą być wyposażone są w tokarkę umożliwiającą wycinanie dowolnych brył obrotowych, takich jak kolumny, tralki itp. Materiał przeznaczony do obróbki zakładany jest na stalowe kolce zamontowane na talerzu tokarki i konika. Do stworzenia rysunku bryły obrotowej zupełnie wystarczający jest Corel Draw, gdyż bryła definiowana jest wyłącznie przez dwie linie: oś obrotu oraz zewnętrzny kształt. W zależności od wymagań, w programie sterującym FoamShaper określana jest ilość boków bryły (od jednego do 2000). W zależności więc od zadeklarowanej w programie ilości boków można uzyskać np. kolumnę czworoboczną, sześcioboczną itd.. Przy odpowiednio dużej ilości boków można uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Tokarka przy wycinaniu kolejnych boków może wykonywać również ruch obrotowy czego efektem jest spiralna linia cięcia.
Drut kształtowy + tokarka. W wybranych modelach serii P, T oraz MW w miejsce prostego drutu oporowego można zamontować narzędzie drutu kształtowego. Po zamontowaniu w nim wygiętego w odpowiedni kształt drutu (o średnicy 1 mm) i wykorzystaniu ruchu obrotowego tokarki można wykonywać w przygotowanych wcześniej bryłach nacięcia o dowolnym kształcie. Wykorzystując natomiast ruch wózków w osiach X i Y możesz dokonywać nacięć wzdłużnych (dłutowanie).
Drut kształtowy + stół obrotowy. Takie same czynności możesz wykonać przy użyciu stołu obrotowego (dodatkowe wyposażenie modeli serii T i MW), lub przy użyciu tokarki (opcja w serii P 60) po uprzednim zdemontowaniu jej z osi Y i zamontowaniu w osi X.
Drut oporowy + stół obrotowy. Stół obrotowy możesz wykorzystać również do wycinania kuli i podobnych kształtów przy użyciu prostego drutu oporowego.
Cięcie seryjne: drut oporowy + stół obrotowy. Program FoamShaper (standard we wszystkich modelach ploterów) umożliwia seryjne automatyczne wycinanie brył wielopłaszczyznowych. Rysunki (rzuty) możesz wykonać w Corelu. Do ich przygotowania możesz również wykorzystać zdjęcia z aparatu cyfrowego (skonwertowane do postaci plików HPGL.plt). Metoda ta choć wymagająca trochę pracy grafika komputerowego daje fantastyczne możliwości wykonania prawie każdego obiektu przestrzennego.
|